Bentley planifikon SUV më të mëdhenj se Bentayga (Foto)
auto
Bentley planifikon SUV më të mëdhenj se Bentayga (Foto)

Bentley planifikon SUV më të mëdhenj se Bentayga (Foto)

Konceptet gjithnjë tregojnë planet që kanë kompanitë, për ndryshimin e modeleve të reja

Sikur të gjithë prodhuesit, elektrifikimi i veturave është ndër planet primare të Bentley, krahas projekteve për makina SUV, transmeton Telegrafi.Krijimi i veturave sportive, si dhe të atyre që kanë shpejtësi të lartë, duket se kompania i ka lënë anash dhe ka plane tjera.

Duke folur për Spotscar, Warner Tietz menaxher i bordit të inxhinierëve në kompaninë britanike, ka thënë se planifikojnë makina SUV më të mëdha se Bentayga, që ofron rehati të lartë.

“Konceptet që i kemi shpërndarë deri m tani, tregojnë se jemi larg makinave sportive. Strategjia jonë, janë makinat e rehatshme SUV” ka thënë Tietz.

Sipas tij, deri më 2025 Bentley do ta elektrifikojë secilën makinë ekzistuese.

© ZHURNAL 13.04.2019, 10:58 | L.E. | 521 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut