Kampanja vazhdon, ja ku do të jenë sot Reka, Siljanovska e Pendarovski
zgjedhjet-presidenciale
Kampanja vazhdon, ja ku do të jenë sot Reka, Siljanovska e Pendarovski

Kampanja vazhdon, ja ku do të jenë sot Reka, Siljanovska e Pendarovski

Shkup, 13 prill - Fushata për zgjedhjet presidenciale po shkon drejt mbylljes së javës së dytë, ndërsa kandidatët për president kanë vijuar me aktivitetet e tyre.

Kandidati për president Blerim Reka i përkrahur nga ASH dhe BESA sonte do të zhvillojnë tubim në Pallatin e Kulturës në Gostivar, por paraprakisht janë planifikuar edhe takime me qytetarë.

Kandidatja e VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska sonte do të ketë miting para Qeverisë në Shkup.

Ndërsa kandidati i partive në pushtet, Stevo Pendarovski do të zhvillojë takime me qytetarët në Konçe, Radovish, Bosilovë, Novo Selë, ndërsa tubimi qendror do të zhvillohet në Strumicë.

© ZHURNAL 13.04.2019, 10:15 | T.E. | 400 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut