Hekuran Duka, shtëpi në shtëpi edhe nëpër fshatra
zgjedhjet-presidenciale
Hekuran Duka, shtëpi në shtëpi edhe nëpër fshatra

Hekuran Duka, shtëpi në shtëpi edhe nëpër fshatra

Dibër, 12 prill - Në këto ditë të fushatës për kryetar komune në Dibër, Kandidati nga BDI Hekuran Duka, vizitoi disa fshatra si: Kosovrast i epërm,  Kosovrast i poshtëm, dhe Mogorçë, në këto bashkëbisedime me banorët u shpalos programi konkret për këto vendbanime, si dhe më gjërë, ku si prioritet u përmend rregullimi njëherë e përgjithmonë i ujësjellësit, me qëllim që këta banorë të kenë qasje në ujë të pijshëm të pastër  dhe të vazhdueshëm,  projekt i cili  ka filluar dhe ka mbetur një pjesë e vogël për të përfunduar.

Në këtë takim ishte i pranishëm edhe zv.Kryministri Bujar Osmani, i cili përveç që u mirëprit nga fshatarët, u zotua se kandidatit Hekuran Duka do ti rinë pas e gjithë qeveria, në realizimin e projekteve.

Me një pjesmarje masive, dhe entuziaste, këta fshatra iu bashkuan karvanit të fitores, nga e cila na ndajnë vetëm ditët!

© ZHURNAL 12.04.2019, 21:55 | B.M. | 1,510 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut