Siljanovska: Reforma e vetme e kësaj qeverie, është emri
zgjedhjet-presidenciale
Siljanovska: Reforma e vetme e kësaj qeverie, është emri

Siljanovska: Reforma e vetme e kësaj qeverie, është emri

Shkup, 12 prill - Gordana Siljanovska, kandidatja e cila mbështetet nga VMRO-DPMNE-ja, mbrëmë ndodhej në qendër të Shkupit, ku tha se reforma e vetme e kësaj Qeveria është fatkeqësisht reforma për emrin.

Ajo tha se duke nisur nga emri Lidhja socialdemokrate, kjo parti duhet të ketë parësorë shtetin social, ndërsa përmendi se në vitet e 90, ka bërë krejt të kundërtën.

Ajo tha se femrat kanë pasur më pak hapësirë për të treguar aftësitë e tyre.

Brenda natës u krijua një grup oligarkike e cila nuk di se çfarë të bëjë me paratë. Dhe prandaj është shokuese kur dëgjoj socialdemokratët se si lavdërohen me pasuri enorme.

Për social demokratët duhet të jetë parësore shteti social – tha Gordana Siljanovska-Davkova, kandidate për president.

© ZHURNAL 12.04.2019, 21:44 | T.E. | 285 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm