Netflix, në negociata për ta blerë kinemanë “Egyptian Theatre”
kulture
Netflix, në negociata për ta blerë kinemanë “Egyptian Theatre”

Netflix, në negociata për ta blerë kinemanë “Egyptian Theatre”

‘Netflix’ njofton se është në bisedime për ta blerë kinemanë “Egyptian Theatre”, një prej shtëpive historike të filmave, e cila gjendet në zemër të Hollywoodit.

Platforma më e madhe digjitale në botë, e cila po e dominon tregun me shërbimet e veta, planifikon që këtë hapësirë ta shfrytëzojë për organizimin e premierave të filmave që i prodhon.

Në vend të kësaj, Netflix kishte vendosur t’i shfaqë filmat online në të njëjtën ditë ose vetëm disa ditë pasi që filmat shfaqeshin në ekran të madh.

Kinemaja “Egyptian Theatre” u hap në vitin 1922 me premierën e parë të filmit në histori, që ishte filmi “Robin Hood” me aktor Douglas Fairbanks-in./albinfo

© ZHURNAL 12.04.2019, 12:03 | L.E. | 229 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut