Kandidatët për presidentë vazhdojnë fushatën zgjedhore
zgjedhjet-presidenciale
Kandidatët për presidentë vazhdojnë fushatën zgjedhore

Kandidatët për presidentë vazhdojnë fushatën zgjedhore

Shkup, 11 prill -  Kandidatët për presidentë të vendit sot e vazhdojnë  fushatën zgjedhore me takime me qytetarët dhe me tubime në të cilat do t’i paraqesin konceptet e tyre të punës.

Stevo Pendarovski, i cili është kandidat për president i LSDM-së dhe koalicionit sot në Koçan do të marrë pjesë në një eveniment ku do të takohet me të rinjtë, pasdite do të takohet me qytetarët e Makedonska Kamenicës, Zërnovcit,dhe Vinicës. Tubimi qendror në të cilin do të flasë Pendarovski  do të mbahet në Koçan.

Kundër kandidatja e tij e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit Gordana Siljanovska Davkova do ta paraqesë programin e saj para qytetarëve në komunat e Qendrës dhe të Kisella Vodës.

© ZHURNAL 11.04.2019, 08:49 | B.L. | 853 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut