Reka: Më 21 prill dëshmoni se ju nuk jeni vetëm votues por edhe të votuar
zgjedhjet-presidenciale
Reka: Më 21 prill dëshmoni se ju nuk jeni vetëm votues por edhe të votuar

Reka: Më 21 prill dëshmoni se ju nuk jeni vetëm votues por edhe të votuar

Shkup, 11 shkurt -  Kandidati për president  i mbështetur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa, Blerim Reka, sonte fushatën e tij e vazhdoi në fshtatin Jablloçishtë të Velesit, ku u takua me qindra qytetarë.

Gjatë takimit me qytetarët, Reka diskutoi se si Republika nuk e njeh demokracinë e dozuar për “kombet statistikore”, të cilëve u lejohen aq të drejta sa përqind janë.

Mos lejoni, t’ju bindin që edhe pas 30 vitesh, ju duheshka të mos votoni vetveten. Me 21 prill, bëhuni vetvetja. Mos lejoni që me votën e juaj, të largoni edhe të rinjtë e fundit idealist. Dëshmoni, se ju nuk e pranoni konceptin e kombit statistikor. Tregoni, se ju nuk jeni vetëm votues, por edhe të votuar, tha Reka para qytetarëve.

© ZHURNAL 11.04.2019, 22:10 | B.L. | 997 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut