Pendarovski: Kundërkandidati politik ka porositur video reklamuese kundër meje që është nivel i ulët i paparë
zgjedhjet-presidenciale
Pendarovski: Kundërkandidati politik ka porositur video reklamuese kundër meje që është nivel i ulët i paparë

Pendarovski: Kundërkandidati politik ka porositur video reklamuese kundër meje që është nivel i ulët i paparë

Koçan, 11 prill -  Kandidati presidencial Stevo Pendarovski e vlerësoi zhvillimin e deritanishëm të fushatës parazgjedhore se është në suaza të nivelit të pritur dhe parashikuar të korrektësisë me përjashtime të caktuara, para se gjithash në shfrytëzimin e porosive që i konsideron për jokorrekte dhe fyese.

Këto ditë emitohet një video reklamues, që kundërshtari im kryesor nga partia opozitare e ka porositur. Do të thotë materiali është certifikuar dhe miratuar nga selia e saj, e jo nga ndonjë mbështetës në rrjetet sociale. Kjo shkon në nivel shumë të ulët personal, shkon në diskualifikim dhe fyerje, që sipas nivelit të primitivizmit nuk është vërejtur në historinë më të re politike të Maqedonisë. Flas për video zyrtare të ndonjërit nga kandidatët, por vlerësoj se komunikimi me qytetarët në pjesën tjetër, deri tani është në nivel  të arsyeshëm dhe të denjë. Kështu pres të mbetet edhe në ditët në vijim kur kemi edhe dy debate në dy televizione kombëtare, tha Pendarovski.

Në komunikim me qytetarët dhe me votuesit sipas Pendarovskit, është vërejtur se ka qasje pozitive dhe përshtypjet janë se po zhvillohet një prej fushatave zgjedhore më korrekte.

© ZHURNAL 11.04.2019, 19:29 | B.L. | 597 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut