Bentley shfaqë vetëm një pjesë të Flying Spur të ri (Video)
auto
Bentley shfaqë vetëm një pjesë të Flying Spur të ri (Video)

Bentley shfaqë vetëm një pjesë të Flying Spur të ri (Video)

Ndryshim i tërësishëm, 15 vjet pas lansimit për herë të parë

Modeli i lansuar si Continental Flying Spur më 2006, tashmë do të pësoi ndryshim të tërësishëm, transmeton Telegrafi.Tani që janë bërë 15 vjet që nga prezantimi zyrtar, që në botën e automobilizmit është shumë gjatë, Bentley do ta do t’i bëjë ndryshime moderne dhe teknologjike.

Nëpërmjet pamjeve të shpërndara, është treguar vetëm pjesa e përparme e kësaj makine, si dhe emblema lëvizës, po jo më shumë.

Raportohet se modeli do të quhet vetëm Flying Spur, ndërsa do të lansohet diku rreth fundit të vitit. Nën kapak, pritet ta ketë të njëjtën platformë MSB, që Porsche e ka krijuar për modelin Panamera. 

© ZHURNAL 11.04.2019, 15:14 | L.E. | 344 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm