Hekuran Duka në takim me banorët e f. Otishan/Xhepishte
zgjedhjet-presidenciale
Hekuran Duka në takim me banorët e f. Otishan/Xhepishte

Hekuran Duka në takim me banorët e f. Otishan/Xhepishte

Dibër, 10 prill, Zhurnal.mk - Sonte, në orët e mbrëmjes ekipi, bashkë me kandidatin nga BDI për zgjedhje lokale në Dibër d-r Hekuran Duka  vazhduan takimin në dy fshatra, të reth rugës Dibër -Strugë. Otishan/Xhepishtë.

Në këtë bashkëbisedim u përmendën fjalë miradie për rikonstuimin e plotë të shkollës së fshatit dhe për Rrugën kryesore, por përveç tjerash u premtua fuqishëm nga z.Duka se do të regullohen edhe rrugicat brenda fshatit, si një brengë e kahmotshme e banorëve të ketyre fshatrave. Poashtu një premtim i fuqishëm u dha edhe për terenin sportiv të fshatit, i cili do të rethohet dhe do të ndriçcohet.

Banorët e prekën edhe plagën e kësaj shoqërie siç është punësimi, ndërkaq nga kandidati u shpjegua se komuna nuk duhet të shihet si zgjidhje e problematikës së punësimit por ne do të sigurojmë kushte të favorshme për thithjen e investimeve te huaja, për të cilat lokacionet në formë të zonave industriale janë në dispozicion. Banorët bashkëbiseduan hapur dhe në fund duke vlersuar angazhimin e z.Duka për ti takuar ata dhe duke pasur parasysh vlerat e larta njerzore në ushtrimin e profesionit të cilat janë garantë për qasje të njëjtë edhe ndaj problematikave të ndryshme, premtuan gatishmëri për mbështetje maksimale dhe drejt fitores të sigurtë!

© ZHURNAL 11.04.2019, 01:13 | B.M. | 2,018 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut