Rrjedhin pamjet e një koncepti nga Infiniti (Foto)
auto
Rrjedhin pamjet e një koncepti nga Infiniti (Foto)

Rrjedhin pamjet e një koncepti nga Infiniti (Foto)

Zbulohet ku do të prodhohet dhe shitet

Kohëve të fundit, Infiniti ka bërë të ditura planet për një makinë të re elektrike, ndërsa së fundi rrjedhën edhe pamjet se si duket, transmeton Telegrafi.Megjithëse është vetëm në fazat e konceptit, ka mundësi që të njëjtin ta shohim të prodhuar dhe të lansuar në të njëjtën formë.

Reuters raporton se ky brend që është në pronësi të Nissan, makinën e re do të prodhojë në Kinë, ku edhe do ta shes.

Deri më tani, kanë rrjedhur vetëm pamjet, ndërsa kompania do të tregojë detajet në një konferencë shtypi, që zhvillohet para se të fillojë Shanghai Auto Show.

Sipas të gjitha gjasave, ky Infiniti është një makinë elektrike që do të shitet vetëm për tregun kinez, mirëpo nuk dihen arsyet. 

© ZHURNAL 11.04.2019, 10:51 | L.E. | 401 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut