Mini drejt elektrifikimit të plotë
auto
Mini drejt elektrifikimit të plotë

Mini drejt elektrifikimit të plotë

Marka popullore britanike e automobilave, Mini në vjeshtë do të paraqesë veturën e saj të parë të plotë elektrike.

Mini, i cili është nën kujdesin e gjigantit gjerman BMW, synon të elektrifikojë çdo model.

“Ne nuk dimë se sa do të zgjasë periudha e tranzicionit dhe deri atëherë do të bëjmë çdo përpjekje për të zgjedhur të dy llojet e motorëve, me djegie dhe elektrikë, për çdo model nga programi i prodhimit. Mini në të ardhmen do të jetë një markë që do të prodhojë vetëm makina elektrike”, ka konfirmuar anëtari i bordit të BMW-së, Peter Schwarzenbauer, transmeton KP.

© ZHURNAL 11.04.2019, 10:50 | L.E. | 372 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm