Samsung ka krijuar edhe një veturë
auto
Samsung ka krijuar edhe një veturë

Samsung ka krijuar edhe një veturë

Kompania e pajisjeve të zgjuara, tashmë i ka hyrë edhe prodhimit të veturave

Renault Samsung Motors XM3 Inspire është makina që prezantohet në Seoul Motor Show, që do të zhvillohet deri më shtatë prill.

Kjo veturë është shumë e ngjashme me Renault Arkana, që është prezantuar në Moscow International Auto Salon gjatë gushtit të vitit të kaluar. Modeli mbante në grill logon e Renault, ndërsa pritet të hyjë në prodhim gjatë këtij viti.

XM3 Inspire është i ngjashëm me atë veturë, ndërsa është më shumë një përshtatje mes formatit të makiave SUV dhe elegancës së sedanëve. Vetëm se kur të del nga prodhimi, mund të ketë emër tjetër.

“Kemi bashkuar atë që duket si SUV sportiv, por me dukje shumë më të këndshme. Mbi të gjitha, është një makinë e së ardhmes” ka thënë Laurens Va nden Acker, zëvëndës president i Renault.

Specifikat e Renault Samsung Motors XM3 Inspire, pritet të bëhen të ditura këto ditë, ndërsa nuk pritet të hyjë në prodhim para vitit 2020.

© ZHURNAL 01.04.2019, 10:36 | L.E. | 716 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut