Siljanovska: Një mjek në ditë ka ndërmend të largohet!
zgjedhjet-presidenciale
Siljanovska: Një mjek në ditë ka ndërmend të largohet!

Siljanovska: Një mjek në ditë ka ndërmend të largohet!

Shkup, 10 prill - Dramatike është situata, nuk e di sa jeni në rrjedhë, por në tre muajt e fundit siç publikoi “E Majta”, 83 mjekë kanë kërkuar leje të braktisin Maqedoninë. Kjo do të thotë se një mjek në ditë ka për qëllim të largohet, ja unë publikisht apeloj deri te Qeveria atë që e premtoi 100 mijë denarë menjëherë që nesër ta realizojë, pasi nëse vazhdon me këtë temp largimi i mjekëve ne do duhet vetë të mjekohemi, kjo është katastrofale.

Prandaj do kisha dashur të të dëgjoj çka mendojnë ata, cilat janë zgjidhjet, nëse dikush i pyet, nëse vetë kanë ndonjë ide se si të tejkalohet kjo situatë. Por, mendoj se kur në zgjedhje do ta thoni një premtim, patjetër t’i përmbaheni, nëse ajo është urgjente do të filloni me atë së pari, jo me këshilltarët e qeverisë, por së pari me mjekët pasi shëndeti jonë rrezikohet, kuptohet. Është rrezikuar nga ndotja e lartë e papërballueshme, stresi, nëse ia shtojmë gjendjen sociale, nëse ia shtojmë problemet ekonomike për mua do të thotë problem numër një që menjëherë duhet të zgjidhet.

© ZHURNAL 10.04.2019, 20:25 | B.L. | 284 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut