“Skena e Muzikës Serioze Shqiptare” të hënën sjellë koncertin gala “Tre tenorët
kulture
“Skena e Muzikës Serioze Shqiptare” të hënën sjellë koncertin gala “Tre tenorët

“Skena e Muzikës Serioze Shqiptare” të hënën sjellë koncertin gala “Tre tenorët

Shkup, 10 prill - Në kuadër të edicionit të shtatë të festivalit “Skena e muzikës serioze shqiptare”, që realizohet nga Shoqata për Kulturë “Alegretto”, do të mbahet koncerti gala “Tre tenorët”.

“Tre tenorët” do të mbahet më 15 prill, e hënë, me fillim prej ora 19:30 në Operën dhe Baletin e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Do të performojnë emrat më të shquar të artit muzikor, Josif Gjipali dhe Kastriot Tusha, të shoqëruar nga Enea Cerashi dhe Zeqir Sulkuqi.

Orkestra do të drejtohet nga dirigjenti italian, Leonardo Kuadrini.

© ZHURNAL 10.04.2019, 13:09 | Xh.I. | 1,569 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut