Zbulohet Volkswagen Tiguan R me 296 kuajfuqi (Foto)
auto
Zbulohet Volkswagen Tiguan R me 296 kuajfuqi (Foto)

Zbulohet Volkswagen Tiguan R me 296 kuajfuqi (Foto)

Një prototip pothuajse i pakamufluar i Volkswagen Tiguan R është fotografuar gjatë testimeve.

Tiguan R i ri sportiv do të ketë motorin 2.0 litërsh me benzinë turbocharged me katër cilindra i cili prodhon 296 kuajfuqi, transmeton koha.net.Ky SUV i ri sportiv do të ketë të gjitha rrotat aktive, e shtatë marshe automatike DSG ndërsa shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për rreth 6 sekonda.

Tiguan R i ri, nga fotografitë e spiunuara, duket se është shumë afër debutimit në 2019-ën, por Volkswagen ende nuk ka zbuluar ndonjë datë.

© ZHURNAL 10.04.2019, 10:54 | L.E. | 1,002 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut