Rihapet muzeu i spiunazhit të 007
kulture
Rihapet muzeu i spiunazhit të 007

Rihapet muzeu i spiunazhit të 007

Muzeu më i madh në botë kushtuar historisë së spiunazhit të lmave me 007-a, që do të ketë të gjitha pajiset e përdorura gjatë gjithë historisë së lmave të këtij lloji, do të rihapet pas rikonstruksionit në një qendër të re, më të madhe se ajo e mëparshmja.

Për të gjithë të pasionuarit, por jo vetëm, muzeu do të ofrojë qindra lojëra intriguese dhe interaktive për të zbuluar 007-ën që ndodhet te çdokush prej nesh.

Muzeu pohon se mban koleksionin më të madh në botë të objekteve të spiunazhit, që prej buzëkuqit, që në të vërtetë ishte një pistoletë apo një telekamera që mund të fshihej në kopsat e xhaketës, gjithashtu edhe letrën e shkruar nga presidenti amerikan George Washington për të ndërtuar rrjetin më të madh të 007-ave.

© ZHURNAL 07.03.2019, 14:21 | L.E. | 804 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."