Shqipëria turistike, pjesë e Panairit Ndërkombëtar të Turizmit në Berlin
kulture
Shqipëria turistike, pjesë e Panairit Ndërkombëtar të Turizmit në Berlin

Shqipëria turistike, pjesë e Panairit Ndërkombëtar të Turizmit në Berlin

Shqipëria turistike përherë e më shumë po promovohet në panairet ndërkombëtare si një vend me potenciale turistike dhe kulturore. Së fundmi Shqipëria është pjesëmarrëse në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit në Berlin.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi u shpreh se, ”starton Panairi Ndërkombëtar i Turizmit në Berlin. Eventi turistik, ndër më të rëndësishmit dhe më të mëdhenjtë në botë, i jep mundësi e njohjes dhe kontaktimit të drejtpërdrejtë, qindra operatorëve turistikë, sipërmarrësve në këtë fushë dhe mijëra vizitorëve nga mbi 160 vende”.

”Stenda e Shqipërisë gjithmonë e më e vizituar dhe gjithmonë e më shumë nën interesin e lartë të Tour Operatorëve më të njohur ndërkombëtarë, duke konfirmuar edhe një herë rritjen e turizmit dhe potencialet e larta të vendit tonë për konsolidimin e Shqipërisë si destonacion turistik”, përfundoi Klosi. / KultPlus.com

© ZHURNAL 07.03.2019, 10:21 | L.E. | 1,142 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."