Pogaçe shtëpie
receta
Pogaçe shtëpie

Pogaçe shtëpie

Përbërësit

 

2 vezë

250 gr miell

200 ml jogurt

100 ml ujë mineral

50 ml vaj

1 pluhur pjekurinash

kripë

 

Udhëzimet

 

Hapi 1 

Vezët rrahini me mikser, shtoni miellin me pluhurin e pjekurinave, kripën, jogurti, ujin e thartë/mineral.

 

Hapi 2

Miksojini të gjitha mirë derisa të fitoni një brumë homogjen.

 

Hapi 3

Topthin e brumit vendoseni në tepsinë e lyer me pak yndyrë.

 

Hapi 4

Piqeni në furrën e parangrohur në 200 gradë për afro 30 minuta.

Ju bëftë mirë.

 

© ZHURNAL 31.03.2019, 11:30 | L.E. | 1,565 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm