Muffins me banane
receta
Muffins me banane

Muffins me banane

Përbërësit

2 filxhanë miell

2 lugë të vogla pluhur pjekurinash

½ lugë e vogël kripë

½ filxhan sheqer

1/3 filxhan vaj ulliri

4 banane

¼ filxhan qumësht kokosi

1 lugë e vogël ekstrakt vanilje

1 filxhan arra të thërmuara

½ filxhan miell kokosi

Udhëzimet

 

Hapi 1 

Në një enë bëjeni bashkë miellin, pluhurin për pjekurina dhe kripën.

 

Hapi 2 

Trazojini mirë e më pas shtojuni sheqerin, vajin dhe bananen e shtypur.

 

Hapi 3

Shtoni qumështin e kokosit e vaniljen dhe përziejini mirë të gjitha.

 

Hapi 4 

Shtoni arrat e thërmuara dhe kokosin.

 

Hapi 5 

Masën e fituar zbrazeni në kallëpin adekuat për muffins dhe piqini për 20 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

© ZHURNAL 29.03.2019, 10:47 | L.E. | 630 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut