Makarona me mozzarella
receta
Makarona me mozzarella

Makarona me mozzarella

Përbërësit

 

500 gr makarona

300 gr djath mozzarella

500 gr tomatina

100 gr ullinj të zinj

4 lugë gjelle vaj ulliri

borzilok

kripë dhe piper i zi

Udhëzimet

Hapi 1

Makaronat ziejini sipas udhëzimeve në paketim.

 

Hapi 2

Tomatinat pritini në copa më të vogla dhe fërgojini në vaj ulliri.

 

Hapi 3

Shtoni ullinjtë, kripën, piperin e makaronat.

 

Hapi 4

Shtoni edhe mozzarellën dhe borzilokun.

 

Hapi 5 

Përziejini edhe një herë dhe shërbejini.

 

Ju bëftë mirë.

© ZHURNAL 28.03.2019, 11:29 | L.E. | 1,004 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut