Ujë i aromatizuar
receta
Ujë i aromatizuar

Ujë i aromatizuar

Përbërësit

1 portokall

1 degëz borzilok

1 lugë mentë të freskët

2 l ujë

Udhëzimet

Hapi 1

Portokallin priteni në rrathë dhe vendoseni në kavanoz qelqi.

 

Hapi 2

Shtoni borzilokun dhe mentën e këto shtypini pak me lugë.

 

Hapi 3

Shtoni edhe ujin.

 

Hapi 4

Masën e përgatitur mbajeni në frigorifer gjatë natës. Të nesërmen është i gatshëm për konsumim.

Ju bëftë shëndet!

© ZHURNAL 26.03.2019, 10:55 | L.E. | 917 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut