Kuleç bavarezë
receta
Kuleç bavarezë

Kuleç bavarezë

Përbërësit 

600 gr miell

20 gr tharm buke

1 lugë e vogël kripë

1 lugë e vogël sheqer

2 lugë gjelle margarinë

1.3 l ujë

3 lugë gjelle sodë bikarbonë

miks farash (liri, sezami etj)

kripë deti

Udhëzimet

 

Hapi 1

Tharmin e bukës trazojeni me 100 ml ujë të vakët dhe një lugë të vogël sheqer. Lëreni të pushojë pak.

 

Hapi 2

Në miell hidheni kripën, margarinën e shkrirë, tharmin e fermentuar. Bëjeni një brumë me të gjithë përbërësit.

 

Hapi 3

Brumin lëreni të pushojë në vend të ngrohtë për 30 minuta.

 

Hapi 4

Më pas ndajeni në disa toptha.

 

Hapi 5

Në një tenxhere hidheni ujin dhe sodën bikarbonë.

 

Hapi 6

Në momentin që kjo masë fillon të vlojë, hidhini aty kuleçët/topthat e brumit dhe lërini të “zihen” për një minutë secili.

 

Hapi 7

Pas kësaj, topthat renditini në tepsinë përkatëse të mbuluar me letër kuzhine.

 

Hapi 8

Sipas dëshirës kuleçëve hidhjuni edhe miks farash dhe kripë deti.

 

Hapi 9 

Kuleçët e përgatitur piqini në furrën e parangrohur derisa të marrin një ngjyrë të bukur.

Ju bëfshin mirë.

 

© ZHURNAL 25.03.2019, 10:30 | L.E. | 2,340 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm