Kosovari kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet nga policia
maqedonia
Kosovari kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet nga policia

Kosovari kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet nga policia

Shkup, 24 mars - Një person është arrestuar gjatë ditës së shtunë pasi i njëjti dyshohet të ketë kontrabanduar dy lopë me viça nga Republika e Maqedonisë së Veriut.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Buzovik të Vitisë, derisa policia kishte ndalur automjetin e të dyshuarit për kontroll.

Me rast janë marr edhe zyrtarët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës, ndërsa me urdhër të prokurorit kafshët janë dërguar në terminal doganorë kurse i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

© ZHURNAL 24.03.2019, 10:46 | T.E. | 5,772 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Lajmi i fundit Aksident i rëndë në dalje të Shkupit, lëndohen 4 femra, njëra shtatëzënë
Ndërroi jetë Alajdin Demiri
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje