Gjendje kritike me zjarrin në Manastirec të Kavadarit
maqedonia
Gjendje kritike me zjarrin në Manastirec të Kavadarit

Gjendje kritike me zjarrin në Manastirec të Kavadarit

Kavadar, 23 mars - Tani më disa orë zjarrfikësit janë duke tentuar që të shuajnë zjarrin tek fshati Manastirec në rajonin e Kavadarit. Ekip prej 30 persona nga njësitit i zjarrfikësve dhe nga “Pyjet e Maqedonisë” po tentojnë që të përballen me stuhinë e zjarrit.

Nga Njësiti Territorial Kundër Zjarreve kanë thënë se janë caktuar kujdestari për ata që do të jenë në vendngjarje dhe gjatë natës, ndërsa nesër do të bashkëngjiten edhe 15 persona nga ndërmarrjet komunale për të ndihmuar në shuarjen e zjarrit.

© ZHURNAL 23.03.2019, 23:04 | T.E. | 1,061 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Ahmeti:  “Arnautët kanë respekt në Turqi”, për Selën - kanë ikur kohat e folklorizmave!
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Burime pran BDI-së për Zhurnal: Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, se Hazbi Lika mund të kalon në partin e tyre, vetëm një ëndërr me sy qel
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Lajmi i fundit Aksident i rëndë në dalje të Shkupit, lëndohen 4 femra, njëra shtatëzënë
Ndërroi jetë Alajdin Demiri
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat