Sallatë detox
receta
Sallatë detox

Sallatë detox

Përbërësit

½ filxhan lakër e kuqe

½ filxhan lakër e bardhë

2 filxhana sallatë e gjelbër

½ spec

1 avokado

2 lugë gjelle vaj sezami

kripë dhe piper i zi

 

Udhëzimet

 

Hapi 1 

Lakrën grijeni në rende, kriposeni e shtrydheni për t’i larguar lëngun e tepërt.

 

Hapi 2 

Sallatën lajeni dhe priteni.

 

Hapi 3 

Bëjini bashkë lakrat e grira me sallatën e gjelbër, shtoni specin dhe avoadon të prera në kubikë të vegjël.

 

Hapi 4 

Shtoni kripë e piper sipas shijes dhe në fund edhe vajin e sezamit.

 

Hapi 5 

Ju bëftë mirë.

© ZHURNAL 23.03.2019, 10:09 | L.E. | 717 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm