Supë pule
receta
Supë pule

Supë pule

Përbërësit

500 gr mish të pulës me asht

2 karrota

1 selino

1 magdanoz

fide supe

vaj

kripë dhe piper i zi

 

Udhëzimet

Hapi 1 

Mishin e pulës lajeni. Vëreni në tenxhere të ziejë bashë me perimet e lara.

 

Hapi 2 

Shtoni kripë e piper dhe mbulojini me ujë.

 

Hapi 3 

Ziejini derisa mishi të ndahet nga ashti.

 

Hapi 4

Më pas nxirrini përbërësit nga lëngu ku janë zier, mishit largojani ashtin, perimet pritini në kubikë dhe bashkë me fidetë e supës kthejini në tenxhere për t’u zier.

 

Hapi 5 

Ju bëftë mirë.

© ZHURNAL 23.03.2019, 11:30 | L.E. | 915 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Jozyrtarisht: Hekuran Duka i BDI-së në epërsi në komunën e Dibrës
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm