Të gjithë hulumtimet e bëra tregojnë se lindani në Ohis duhet urgjentisht të largohet
maqedonia
Të gjithë hulumtimet e bëra tregojnë se lindani në Ohis duhet urgjentisht të largohet

Të gjithë hulumtimet e bëra tregojnë se lindani në Ohis duhet urgjentisht të largohet

Shkup, 22 mars – Sot në Shkup është mbajtur një nga dy punishtet e pkanifikuara për ngritjen e vetëdijes së qytetarëve për dmth dhe rëndësinë e largimit të lindanit nga deponitë e vogla të fabrikës PHIS nën organizim të shoqatës ekologjike dhe në koordinim edhe me Ministrinë e ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinor.

Prezantimet e profesorëve dhe ekspertëve që kanë marrë pjesë në këtë punim ka treguar se hulumtimet e deritanishme kanë treguar se lindani i hedhur atje prezanton një rezik shumë të madh për qytetarët që jetojnë në atë pjesë në afërsi të fabrikës por edhe për gjithë ato në kryeqytet. Bëhet fjalë për të dhëna që ndotin ajtin, ujrat nëntokësorë etj.

© ZHURNAL 22.03.2019, 23:28 | T.E. | 2,455 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut