Taravari: S’bëjmë pazare politike, nuk përkrahim Siljanovskën
maqedonia
Taravari: S’bëjmë pazare politike, nuk përkrahim Siljanovskën

Taravari: S’bëjmë pazare politike, nuk përkrahim Siljanovskën

Shkup, 22 mars - Gjatë emisionit 360 shkallë në televizionin Alsat, kryetari i komunës së Gostivarit dhe sekretarit i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka mohuar zërat se Aleanca për Shqiptarët do të mbështes në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale Gordana Siljanovska-Davkovën, kandidatin për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së me kusht që kjo e fundit të përkrah kandidatin e tyre Arben Agolli në zgjedhjet lokale në Dibër. Taravari thekson se partia e tij nuk mund ta përkrah një kandidate të cilës nuk i duhen votat e shqiptarëve. Ai siguroi se ASH-ja asnjëherë nuk ka bërë pazare politike dhe as që do të bëj në të ardhmen.

© ZHURNAL 22.03.2019, 22:26 | T.E. | 2,802 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut