Gripi i derrit shkak për disa raste vdekjesh këtë sezonë
maqedonia
Gripi i derrit shkak për disa raste vdekjesh këtë sezonë

Gripi i derrit shkak për disa raste vdekjesh këtë sezonë

Shkup, 22 mars – Gripi i derrit i mutuar ka qenë shkak i disa rasteve të vdekjes në këtë sezonë e sipas epidimeologëve këtë vit në vend virusi ka qenë shumë agresiv dhe me shumë komplikime. Për dy muaj ka pasur 22 raste vdekjesh që nuk është evidentuar në dekadën e fundit nga viti 2009 kur u përhap virusi pandemic ku vdiqën 33 persona.

“Virusi i grupit është shumë virtuel dhe me ndryshime të mëdha, kështu deklaron mjeja Gordana Kuzmanovska duke shtuar se gripi është sëmundje nga e cila mund të vdiset.

Në ndërkohë vetëm javës së fundit janë regjistruar 104 raste me viruse në 19 qytete të vendit.

© ZHURNAL 22.03.2019, 20:11 | T.E. | 1,712 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut