Në Shkup protestohet kundër dënimit me burg për Abdylfetah Alimin
maqedonia
Në Shkup protestohet kundër dënimit me burg për Abdylfetah Alimin

Në Shkup protestohet kundër dënimit me burg për Abdylfetah Alimin

Shkup, 22 mars - Sot në Shkup po protestohet kundër dënimit me burg të Abdylefetah Alimit, i cili u dënua e shtatë vjet burg si akuzuar për ngjarjet e “27 prillit”.

Protestuesit protestën e filluan para sheshit Skënderbeu dhe pastaj vazhduan marshimin drejtë Gjykatës Penale.

Protestuesit gjatë marshimit brohorisnin “liri për Abylfetah Alimin, duam drejtësi, të shpëtosh njeri nuk je terrorist”.

Gjykata Penale është e rrethuar nga forcat policore.

© ZHURNAL 22.03.2019, 14:47 | Xh.I. | 4,523 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm