EKSKLUZIVE: Aleanca për Shqiptarët "pret në besë" besatarët e Lëvizjes BESA, dega Dibër!
maqedonia
Ekskluzive: Aleanca për Shqiptarët "pret në besë" besatarët e Lëvizjes BESA, dega Dibër!

Ekskluzive: Aleanca për Shqiptarët "pret në besë" besatarët e Lëvizjes BESA, dega Dibër!

Dibër, 21 mars, Zhurnal.mk - Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk nga burime brenda partiake mëson se sonte në afatin e fundit për paraqitjen e kandidaturave për zgjedhjet lokale të 21 prillit, Aleanca për Shqiptarët e prishi pajtimin për koalicionin e saj me Levizjen Besa, dega Dibër, për zgjedhjen e kreut të kësaj komunë që duhet të mbahen bashkë me ato presidenciale.

Lëvizja Besa, dega Dibër nga burime të konfirmuara për Agjencin e Lajmeve Zhural, kanë konfirmuar prishjen e pajtimit për koalicionin e premtuar.

"Aleanca për Shqiptarët me filozofinë e saj destruktive të kthyer në ves, sonte në afatin e fundit për paraqitjen e kandidaturave për zgjedhjet lokale të 21 prillit e prishi pajtimin për koalicionin e saj me Levizjen Besa" për zgjedhjet , tha burimi nga Lëvizja Besa për Zhurnal.mk.

Nga kjo parti theksojnë se që do të shqyrtojnë gjithçka, dhe do të pozicionohen arsyeshëm për kandidatin (v.j. Agron Agolli) që moralisht është më afër filozofisë së tyre, përcjell Zhurnal.mk

© ZHURNAL 21.03.2019, 22:25 | B.M. | 28,533 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut