Burg shtëpiak për Stevçe Jakimovskin
maqedonia
Burg shtëpiak për Stevçe Jakimovskin

Burg shtëpiak për Stevçe Jakimovskin

Shkup, 19 mars – Këshilli gjyqësorë në gjykatën penale pas 12 orëve nga fillimi i hetimit duke i caktuar kështu burg shtëpiak ish kreut të komunës së Karposhit, Jakimovski.

Shkaqet për masën burg shtëpiak është për shkak të mundësisë së ikjes së tij ose ndikimit ndaj dëshmitarëve.

Sipas aktakuzës, Jakimovski nga pozita e kryetarit të komunës i ka mundësuar tre firmave të të fitojnë tokë në pronësi shtetërore, kështu që e ka legalizuar në kundërshtim të ligjit.

© ZHURNAL 19.03.2019, 21:43 | T.E. | 2,625 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut