BDI në Dibër do garojë me Hekuran Dukën, shef shtabi propozohet Artin Spahiu
maqedonia
BDI në Dibër do garojë me Hekuran Dukën, shef shtabi propozohet Artin Spahiu

BDI në Dibër do garojë me Hekuran Dukën, shef shtabi propozohet Artin Spahiu

Dibër, 19 mars - Sonte, në zyrat e BDI-së në Dibër, kryesia e BDI dega Dibër, mbajti mbledhje me dy pika të rendit të ditës:

1. Propozim dhe votim të kandidatit për kryetar komune për zgjedhjet lokale të 21 prillit, dhe

2. Propozim dhe votim për shef të shtabit zgjedhor të BDI-së për zgjedhjet lokale të 21 prillit.

Në bazë të pikës së parë të rendit të ditës, kandidat për kryetar të Komunës së Dibrës u propozua dr. Hekuran Duka, i cili unanimisht u përkrah nga të gjithë anëtarët e kryesisë.

Ndërsa për shef të shtabit, u propozua dhe u përkrah unanimisht z.Artin Spahiu.

© ZHURNAL 19.03.2019, 21:13 | T.E. | 12,172 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut