Arben Taravari: Burgosja e Feta Alimit është rasti i radhës i montuar politikë
maqedonia
Arben Taravari: Burgosja e Feta Alimit është rasti i radhës i montuar politikë

Arben Taravari: Burgosja e Feta Alimit është rasti i radhës i montuar politikë

Shkup, 19 Mars, Zhurnal.mk – Sekretari i përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari i ftuar në Tv Alfa ka diskutuar rreth ngjarjeve të fundit me theks të veçantë ngjarjet e 27 prillit dhe denimi i Abdulfeta Alimi.

Taravari ka thënë se nëse duhet të denohet dhe të përgjigjet për mosveprim në ditën kritike është Ministri i Punëve të Brendshme që aktualisht është zv.Ministër.

“Prandaj ky denimë është non-sens për vet faktin se Feta Alimi është i vetmi që ka ndihmuat në mbrojtjen e Deputetëve dhe është meritori për shpëtimin e Deputetit Sela.

Ky është edhe një rastë tjetër i montuar politikë dhe përmes denimit të Alimit po tentohet të bëhet presion politikë ndaj Aleancës për shumë shkaqe. Ne do të vazhdojmë të përdorim të gjitha mekanizmat demokratike për të fituar drejtësinë për Feta Alimin por edhe për të gjithë shqiptarët që po vuajnë në burgje si pasojë e rasteve të montuara politike.”, theksoi Taravari.

© ZHURNAL 19.03.2019, 20:06 | B.M. | 5,548 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut