Me dy aeroplanë luftohen akoma zjarret aktive në Karadak të Shkupit
maqedonia
Me dy aeroplanë luftohen akoma zjarret aktive në Karadak të Shkupit

Me dy aeroplanë luftohen akoma zjarret aktive në Karadak të Shkupit

Shkup, 19 mars – Zjarret në Karadak të Shkupit edhe sot janë aktivë. Nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim informojnë se nga mëngjesi i sotëm intervenojnë me dy aeroplanë dhe në 14 intervenime janë hedhur 35 tonë ujë.

“Aviacionet dhe pilotët e DMSH edhe sot kanë bërë gjithçka që është në fuqinë dhe kompetencën e tyre”, qëndron në kumtesën në të cilën nga Drejtoria apelojnë deri tek të gjitha shërbimet inspektuese dhe të qarkut (zjarrfikësit, policia pyjore) të angazhohet urgjentisht dhe t’i kryejnë detyrat e tyre, të bëjnë kontrolle të rregullta dhe të parandalojnë, që të mos krijohen zjarre të reja të tilla.

Apelojnë edhe deri tek popullata në mënyrë të ndërgjegjshme të sillen në ambient të hapur, sepse edhe shkëndija më e vogël mund të sjell deri në zjarre të mëdha.

© ZHURNAL 19.03.2019, 20:49 | T.E. | 2,139 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut