Miratohet teksti i marrëveshjes për uljen e çmimeve të roaming për vendet e Ballkanit Perendimor
maqedonia
Miratohet teksti i marrëveshjes për uljen e çmimeve të roaming për vendet e Ballkanit Perendimor

Miratohet teksti i marrëveshjes për uljen e çmimeve të roaming për vendet e Ballkanit Perendimor

Shkup, 19 mars – Qeveria në seancën e sotme ka pranuar dhe miratuar tekstin e marrëveshjes për uljen e çmimeve për shërbimeve roaming në rrjetet e shërbimeve celulare në rajonin e Ballkanit Perendimorë.

Ashtu siç bën të ditur shërbimi qeveritarë, qeveria ka ngarkuar ministrin e shoqërisë informative dhe administratë Damjan Mançevski që të nënshkruajë marrëveshjen për uljen e çmimeve për shërbimet roaming në Ballkanin Perendimor.

© ZHURNAL 19.03.2019, 20:43 | T.E. | 2,902 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut