MIA, Elem dhe Postat me emra të ri, ja vendimi i qeverisë
maqedonia
MIA, Elem dhe Postat me emra të ri, ja vendimi i qeverisë

MIA, Elem dhe Postat me emra të ri, ja vendimi i qeverisë

Shkup, 19 mars – Në seancën e rradhës së qeverisë është shqyrtuar dhe miratuar raporti i grupit të resorëve për realizimin e marrëveshjes së Prespës ku emra të rinjë kanë marë MIA, Elem dhe Postat.

Kështu, emri i ri i MIA-s do jetë Agjencioni mediatik informativ Shkup, emri i ri i Elem do të jetë SHA Elektrana e Maqedonisë Veriore kurse emri i ri i Postave do jetë SHA për komunikacion postar Postat e Maqedonisë Veriore.

© ZHURNAL 19.03.2019, 20:13 | T.E. | 7,620 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut