Fati i PSP-së, temë kryesore e mediave të shkruara
maqedonia
Fati i PSP-së, temë kryesore e mediave të shkruara

Fati i PSP-së, temë kryesore e mediave të shkruara

Shkup, 15 mars – Javorja Fokus shkruan se e pret tsunamin politik, Globus në mënyrë ironike shkruan se PSP duhet të vdesë ndërsa Kapital e analizon atë se pse gjithë duan të punojnë në shtetërore.

Fati i PSP-së ditëve të kaluara ka qenë dhe vazhdon të jetë top temë në mediat e kryesisht propozim ligjet për prokurorinë publike për të cilat pushteti dhe opozita kanë qëndrime të kundërta rreth qëndrimit të Katica Janevës dhe prokuroreve tjera në këtë prokurori.

Fokus publikoi tekstin me titull “PSP përjetoi vërshimin” e pret tsunami politik në të cilën me ironi përkujton se para dhjetë ditë kishte shpërthyer gypi që ka ngritur në këmbë prokuroret për shkak se janë zhdukur një pjesë e madhe e lëndëve mes të cilëve dhe Perandoria. Pikërisht kur edhe u qetësuan se dokumentacionet ishin shpëtuar vazhdon me tekstin se ka qenë skenar i menduar mirë për të shpëtuar dikë ose amnesti.

Edhe e përjavshmja Globus pikërisht është marrë me peripecitë në lidhje me propozim ligjet për prokurorinë publike me të cilën PSP do vazhdojë të jetojë nëse i ndryshohen ingerencat por me qëllime parazgjedhore se PSP duhet të vdesë por pa simbolikë ironike.

Pse gjithë duan në të shtetit, me këtë titull e ka hapur numrin e ri Kapital të cilët bëjnë një analizë shumë të zgjeruar në lidhje me këtë temë pasiqë sektori privat nuk është konkurencë me administratën shtetërore.

© ZHURNAL 15.03.2019, 19:53 | T.E. | 2,405 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."