Komunikacioni në Maqedoninë e Veriut, nuk ka ndalesa për hyrje dhe dalje nga shteti
maqedonia
Komunikacioni në Maqedoninë e Veriut, nuk ka ndalesa për hyrje dhe dalje nga shteti

Komunikacioni në Maqedoninë e Veriut, nuk ka ndalesa për hyrje dhe dalje nga shteti

Shkup, 15 mars - Komunikacioni nëpër rrugët e vendit po zhvillohet pa pengesa kryesisht nëpër rrugë të lagështa.

Lidhja Automoto e Maqedonisë (LAMM) informon se autostrada Miladinovc – Shtip, pjesa Miladinovc – Kadrifakovë dhe Kadrifakovë – Milladinovc nuk është lëshuar për qarkullim. Për momentin në autostradë bëhen kontrolle nga karakteri i sigurisë. Ata apelojnë tek të gjithë shoferët të mos e shfrytëzojnë autostradën.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet e tjera kufitare, në anën e Maqedonisë nuk ka vonesa të mëdha për hyrje dhe dalje nga shteti.

© ZHURNAL 15.03.2019, 10:34 | Xh.I. | 891 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."