Del në treg libri biografik i piktores Frida Kahlo (Video)
kulture
Del në treg libri biografik i piktores Frida Kahlo (Video)

Del në treg libri biografik i piktores Frida Kahlo (Video)

Ka dalë në treg libri biografik i artistes Frida Kahlo, i shkruar nga autorja Hayden Herrera.

The Independent e ka cilësuar si një libër i cili ka arritur më së miri ta zbërthejë karakterin dhe personalitetin e artistes të jashtëzakonshme.

Autorja Hayden Herrera është historiane e artit si dhe profesoreshë e artit amerikano-latin në Universitetin e New York-ut.

© ZHURNAL 14.03.2019, 11:58 | L.E. | 344 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."