Vdes aktori i Jed Allan në moshën 85-vjeçare
kulture
Vdes aktori i Jed Allan në moshën 85-vjeçare

Vdes aktori i Jed Allan në moshën 85-vjeçare

Aktori amerikan Jed Allan, i njohur si C.C Capwella në serinë “Santa Barbara”, vdiq në moshën 85-vjeçare.

Lajmi i trishtuar u njoftua nga djali i tij Rick Brown, i cili zbuloi se babai i tij vdiq paqësisht dhe i rrethuar nga familja, transmeton KosovaPress.

Allan ishte i martuar me Toby Brown nga viti 1958 deri në vdekjen e saj tragjike në vitin 2001.

Aktori pas vetes la djemtë tri djemtë: Mitch, Dean dhe Rick.

© ZHURNAL 10.03.2019, 22:02 | T.E. | 946 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."