Bugatti Chiron Sport shënon 110 vjetorin me një edicion të limituar (Foto)
auto
Bugatti Chiron Sport shënon 110 vjetorin me një edicion të limituar (Foto)

Bugatti Chiron Sport shënon 110 vjetorin me një edicion të limituar (Foto)

Vetëm 100 njësi do t’i përmbajë ‘110 ans Bugatti’

Viti 2019 ka bërë që të bëhen 110 vjet, që kur Ettore Bugatti e krijoi makinën e parë dhe për të shënuar për përvjetor, do të shfrytëzojë Chiron Sport për të krijuar një edicion të limituar

Për nderim të krijuesit dhe shtëpisë në Molsheim të Francës, edicioni është quajtur ‘110 ans Bugatti’. Gjithçka do të jetë e përfunduar në një të kaltër të veçantë, për të kujtuar makinat e para franceze që ishin të lyera në po të njëjtën nuancë.

Sikur eksterieri edhe në brendi të gjitha pjesët metalike janë nga fibrat e karbonit, teksa ulëset dhe pjesët anësore, nga lëkura e përpunuar.

Bazuar në pamjet, mund të themi se ky Bugatti është një vepër arti, ndërsa nuk ka dyshim se edhe do të jetë i shpejtë.

© ZHURNAL 09.02.2019, 10:22 | L.E. | 1,149 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm