Ndryshimi i Serisë BMW 7 M Sport një “bishë” nga 0-100 për 5.2 sekonda (Foto)
auto
Ndryshimi i Serisë BMW 7 M Sport një “bishë” nga 0-100 për 5.2 sekonda (Foto)

Ndryshimi i Serisë BMW 7 M Sport një “bishë” nga 0-100 për 5.2 sekonda (Foto)

Limuzina që është një hibrid i elektrifikuar, tashmë ka dukje edhe më të mirë

Prej se është lansuar para dhjetë vitesh BMW 7 Series, nuk ka pasur ndonjë ndryshim të madh në dukjen që është konsideruar mjaft e rëndomtë.

Në gjeneratën e fundit të këtij sedani, janë përdorur elemente nga M Spor si dhe pakoja Individual Shadow Line, duke ia ndryshuar pamjen në mënyrë më pozitive.

Imazhet e shpërndara, e tregojnë një BMW shumë elegante në ngjyrë të bardhë si perlë, derisa rrotat dhe grilli janë të lyera me të zezë.

Nën kapakun e këtij BMW 7 M Sport, është motori prej 3.0 litra me 594 kuaj fuqi, që shpejtësinë prej zero deri në 100 kilometra në arë e arrin për 5.2 sekonda. Kalimi në pjesën elektrike, i mundëson autonomi prej 60 kilometrave.

 

© ZHURNAL 09.02.2019, 10:20 | L.E. | 372 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."