BMW i7, versioni elektrik i Serisë 7
auto
BMW i7, versioni elektrik i Serisë 7

BMW i7, versioni elektrik i Serisë 7

Një nga veturat e reja tërësisht elektrike të BMW-së pritet të jetë modeli i7.

Sipas “BMWBlog”, pritet që ky model të jetë version elektrik i gjeneratës së ardhshme të Serisë 7.

Mësohet se modeli do të ketë motor elektrik që i mundëson ngasje deri 600 kilometra distancë me një mbushje.

Lansimi i modelit pritet të bëhet në vitin 2022.

© ZHURNAL 08.02.2019, 09:38 | L.E. | 285 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm