Do të ndërtohet sistem i ri për distribuim të gazit natyror përmes partneritetit publik-privat
ekonomi
Do të ndërtohet sistem i ri për distribuim të gazit natyror përmes partneritetit publik-privat

Do të ndërtohet sistem i ri për distribuim të gazit natyror përmes partneritetit publik-privat

Shkup, 8 shkurt – Qeveria në seancën e  djeshme së të 119-të mori vendim për ndërtim të sistemit të ri për distribuim  të gazit natyror në vend përmes partneritetit publik-privat.

Siç informojnë nga pres-shërbimi qeveritar, Qeveria dje e shqyrtoi dhe e miratoi informacionin për hartim të propozim modelit për zhvillim të sistemit për distribuim të gazit natyror në Republikën e Maqedonisë, me propozim vendim. Njëkohësisht mori vendim për fillim të procedurës për ndarje të marrëveshjes për vendosje të partneritetit  publik-privat për ndërtim të sistemit të ri për distribuim të  gazit natyror në territorin e Republikës së Maqedonisë.

© ZHURNAL 08.02.2019, 14:11 | Z.H. | 1,895 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm