Suso: Te Milani edhe për shumë vite
sport
Suso: Te Milani edhe për shumë vite

Suso: Te Milani edhe për shumë vite

Suso ka shprehur dëshirën e tij për të qëndruar edhe për një kohë të gjatë te Milani, duke deklaruar se është i lumtur në San Siro.

Ylli spanjolli ende ka edhe tre vjet të tjera në kontratën e tij të Milanit, por ka qenë cak i ofertave të ndryshme nga Liga Premier, Serie A dhe La Liga.

Por, ish-sulmuesi i Liverpoolit e ka bërë të qartë se është i vendosur fort për të mbetur edhe për shumë vite te Rossonerët.

“Unë jam i lumtur këtu, siç është edhe familja ime, dhe këtu dua të qëndroj”, ka thënë fillimisht Susos për Gazzetta dello Sport.

“Gjithashtu unë hodha poshtë shumë oferta verën e kaluar për të qëndruar këtu”.

“Pronarët, trajnerët dhe disa lojtarë shumë të mirë kanë ardhur dhe disa kanë ikur, por gjithmonë kam qenë këtu”.

“Po flasim qetësisht për zgjatjen e kontratës time dhe ne do të vazhdojmë ta bëjmë këtë”, përfundoi spanjolli.

Ndryshe, Suso është njëri nga lojtarët kryesor të Milanit viteve të fundit, ku ka zhvilluar 120 ndeshje dhe ka shënuar 21 gola.

© ZHURNAL 08.02.2019, 13:08 | Xh.I. | 1,326 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
LIVE: Ahmeti: Kur ne bojkotuam Ivanovin, vetëm Sela e Reka e kanë votuar për president!
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Fërçkoski nuk ka mohuar autenticitetin e zërit të tij dhe të Albert Musliut