Hernandez: Kisha oferta në janar, në fund të sezonit do të vendosi për të ardhmen time
sport
Hernandez: Kisha oferta në janar, në fund të sezonit do të vendosi për të ardhmen time

Hernandez: Kisha oferta në janar, në fund të sezonit do të vendosi për të ardhmen time

Lucas Hernandez ka qenë prioritet i Bayern Munich gjatë afatit kalimtar të janarit.

Mbrojtësi i majtë francez u kërkua me ngulm nga Bayerni, por ka qenë Atletico Madrid që i ka pamundësuar largimin gjatë janarit francezit.

22-vjeçari ka thënë për AS se gjatë afatit kalimtar të janarit ka pasur një ofertë të rëndësishme.

“Është e vërtetë që kam pasur një ofertë të rëndësishme gjatë afatit kalimtar të janarit, por pas bisedave me klubin më kanë thënë që nuk ekziston asnjë mundësi e largimit në janar”, ka thënë Hernandez.

Anësori është prioritet i Bayernit, pasi skuadra gjermane do të tentojë transferimin e tij edhe në verë.

Hernandez ka një kontratë aktive deri në vitin 2024, ndërsa klauzola e tij është prej 85 milionë eurove.

Lojtari ka thënë se në fund të stinorit do të vendos përfundimisht për të ardhmen e tij.

“Kemi rënë dakord me klubin që në fund të sezonit të vendosi për të ardhmen time. Nuk e di nëse do të mbetem këtu apo do të largohem, gjithçka do të vendoset në maj”, tha Hernandez.

Përveç Unitedit në garë për lojtarin janë edhe Manchester United dhe Chelsea.

© ZHURNAL 08.02.2019, 13:07 | Xh.I. | 373 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm