Sherif Morina kërkon fitoren e 10-të   
sport
Sherif Morina kërkon fitoren e 10-të   

Sherif Morina kërkon fitoren e 10-të   

Boksieri i mirënjohur kosovar që jeton dhe vepron në Gjermani, Sherif Morina, ka paralajmruar ndeshjen e tij të 10-të kurse e njejta do të zhvillohet më 4 maj në Wuppertal. Morina thotë për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” se tani më ka filluar me përgatitje intensive dhe se pret suksesin e radhës.

“Po më 4 maj do të ngjitem sërish në ring dhe shpresoj se do arrij deri tek triumfi që më pas të më jepet shënsi të ndeshem jashtë vendit. Kundërshtari ende nuk më është caktuar por besoj se shumë shpejt do ta kuptoj. Sido që të jetë unë do analizoj së pari kundërshtarin dhe së bashku me stafin teknik do të formojmë edhe taktikën”, thotë Sherif Morina i cili pret edhe përkrahje të madhe në këtë duel.

Ai zbulon ekskluzivisht se në fund të këtij muaji ka pasur të ndeshet edhe për titull WBC Silverbelt, mirëpo kontrata nuk është nënshkru me kohë dhe është anulu kjo ndeshje. Deri tani duhet cekur se kosovari ka 9 lufta ku prej tyre 8 fitore dhe 1 disfalifikim.

© ZHURNAL 08.02.2019, 12:10 | A.A. | 400 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën në Dibër
LIVE: Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!
Spasovski: Humbën një kolegë të ndershëm