Prezantohet makina e parë F1 e vitit 2019 (Foto)
auto
Prezantohet makina e parë F1 e vitit 2019 (Foto)

Prezantohet makina e parë F1 e vitit 2019 (Foto)

Haas prezantoi në Londër makinën VF-19 të Grosjean dhe Magnussen.

Kjo është njëvendëshja e parë që prezantohet nga skuadrat e F1 për vitin 2019, transmeton TCH.

Përveç risive teknike, bie në sy se marka amerikane ka hequr dorë nga ngjyra e kuqe dhe e bardhë për t’i zëvendësuar me të zezën dhe të verdhën, që janë ngjyrat e sponsorit kryesor: pija energjike Rich Energy.

Në pamje të parë, kjo makinë ngjan me Lotusin e viteve ’70.

© ZHURNAL 08.02.2019, 11:49 | L.E. | 343 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."